Головна » ПМПК

Календар подій

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Категорії

ПМПК

Файл для завантаження:

Положення про центральну та республіканську (Автономна Республіка Крим), обласні, Київську та Севастопольську міські, районні (міські) ПМПК

ПРО ЛУЦЬКУ РАЙОННУ ПМПК

     У ст. 23 Конвенції про права дитини зазначено, що розумово чи фізично обмежена дитина повинна проводити повноцінне  життя в умовах, які забезпечили б її гідність, сприяли її упевненості в собі і полегшували б її активну участь у житті суспільства.

     У складі Луцької районної ПМПК працює 4 фахівці. Зокрема, завідувач, практичний психолог та два вчителі – логопеди. Всі працівники мають вищу освіту відповідного фаху.

     Консультанти ПМПК (вчителі-логопеди та практичні психологи) проводять індивідуальну корекційно-розвиткову роботу. Під час обстеження дітей дошкільного віку та дітей початкової ланки закладів загальної середньої освіти, спеціалісти виявляють  дітей з проблемами розвитку, надають консультації батькам, пропонують варіанти  вирішення труднощів дитини в обстеженні лікарями-фахівцями, обстеженні на діагностичному засіданні ПМПК. Надалі всі діти, які, відповідно до рекомендацій ПМПК, потребують корекційних занять з вчителем-логопедом чи практичним психологом, упродовж навчального року вносяться до плану роботи відповідного спеціаліста та отримують корекційну допомогу. В  2017-2018н.р. практичні психологи ЗНЗ проводять корекційно-розвиткові заняття згідно витягів ЛКК та ПМПК з 45 учнями, вчителі-логопеди працюють із 98 дітьми з порушенням мовлення.

   Станом на 01 вересня 2017 року в Луцькому районі загальна кількість дітей віком від 2 до 18 років становить  11710, з них 123 дитини мають порушення психофізичного розвитку і потребують кореційних заходів. Також на території району проживають діти, які не підлягають навчанню через важкі психофізичні порушення.

     Згідно рекомендацій  обласної ПМПК у 2017-2018 навчальному році в 14 закладах загальної середньої освіти району запроваджено інклюзивне навчання та в 18 закладах індивідуальне навчання.

     Інклюзивне навчання у в загальноосвітніх навчальних закладах Луцького району організовано з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, залучення батьків до участі в освітньому процесі.

     Освітні послуги надаються дітям з особливими освітніми потребами у класах з інклюзивним навчанням із застосуванням особистісно-орієнтованих методів навчання та з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.

     Відповідно до наказу   Міністерства освіти і науки України “Про Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах 20.12.2002 N 732” (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 січня 2003 р. за   N 9/7330) діти, які не можуть за станом здоров’я відвідувати школу, навчаються за індивідуальною формою.

     Індивідуальне навчання впроваджується з метою забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей, стану здоров’я, демографічної ситуації. І таким правом в минулому навчальному році відділ освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації забезпечив 25 дітей з вадами розвитку.

     Консультанти  ПМПК відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації основними  завданнями процесу навчально-корекційної роботи вбачають в: а )допомозі дитині пізнати себе,       б) дати освіту, яка б відповідала її потенційним можливостям, в) адаптувати до соціального оточення,   г) обрати оптимальний режим інтелектуальних, емоційних, фізичних навантажень, д) навчити її бачити світ таким, яким його бачать інші.

ПОСИЛАННЯ НА САЙТИ

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake