Головна » ПМПК

Календар подій

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Категорії

ПМПК

Файл для завантаження:

Положення про центральну та республіканську (Автономна Республіка Крим), обласні, Київську та Севастопольську міські, районні (міські) ПМПК

ПРО ЛУЦЬКУ РАЙОННУ ПМПК

     У ст. 23 Конвенції про права дитини зазначено, що розумово чи фізично обмежена дитина повинна проводити повноцінне  життя в умовах, які забезпечили б її гідність, сприяли її упевненості в собі і полегшували б її активну участь у житті суспільства.

     У складі Луцької районної ПМПК працює 4 фахівці. Зокрема, завідувач, практичний психолог та два вчителі – логопеди. Всі працівники мають вищу освіту відповідного фаху.

     Консультанти ПМПК (вчителі-логопеди та практичні психологи) проводять індивідуальну корекційно-розвиткову роботу. Під час обстеження дітей дошкільного віку та дітей початкової ланки закладів загальної середньої освіти, спеціалісти виявляють  дітей з проблемами розвитку, надають консультації батькам, пропонують варіанти  вирішення труднощів дитини в обстеженні лікарями-фахівцями, обстеженні на діагностичному засіданні ПМПК. Надалі всі діти, які, відповідно до рекомендацій ПМПК, потребують корекційних занять з вчителем-логопедом чи практичним психологом, упродовж навчального року вносяться до плану роботи відповідного спеціаліста та отримують корекційну допомогу. В  2017-2018н.р. практичні психологи ЗНЗ проводять корекційно-розвиткові заняття згідно витягів ЛКК та ПМПК з 45 учнями, вчителі-логопеди працюють із 98 дітьми з порушенням мовлення.

   Станом на 01 вересня 2017 року в Луцькому районі загальна кількість дітей віком від 2 до 18 років становить  11710, з них 123 дитини мають порушення психофізичного розвитку і потребують кореційних заходів. Також на території району проживають діти, які не підлягають навчанню через важкі психофізичні порушення.

     Згідно рекомендацій  обласної ПМПК у 2017-2018 навчальному році в 14 закладах загальної середньої освіти району запроваджено інклюзивне навчання та в 18 закладах індивідуальне навчання.

     Інклюзивне навчання у в загальноосвітніх навчальних закладах Луцького району організовано з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, залучення батьків до участі в освітньому процесі.

     Освітні послуги надаються дітям з особливими освітніми потребами у класах з інклюзивним навчанням із застосуванням особистісно-орієнтованих методів навчання та з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.

     Відповідно до наказу   Міністерства освіти і науки України “Про Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах 20.12.2002 N 732” (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 січня 2003 р. за   N 9/7330) діти, які не можуть за станом здоров’я відвідувати школу, навчаються за індивідуальною формою.

     Індивідуальне навчання впроваджується з метою забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей, стану здоров’я, демографічної ситуації. І таким правом в минулому навчальному році відділ освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації забезпечив 25 дітей з вадами розвитку.

     Консультанти  ПМПК відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації основними  завданнями процесу навчально-корекційної роботи вбачають в: а )допомозі дитині пізнати себе,       б) дати освіту, яка б відповідала її потенційним можливостям, в) адаптувати до соціального оточення,   г) обрати оптимальний режим інтелектуальних, емоційних, фізичних навантажень, д) навчити її бачити світ таким, яким його бачать інші.

ПОСИЛАННЯ НА САЙТИ